Kas jāzina ceļotgribētājiem uz Mexiku

20121022-232722.jpg

Mjaaa.. Ja buritto vēl izdotos atrast dažos Mexikas restorāniņos, tad citu tik tipisko amerikāņu ēdienu – Chilli con Carne, gan nu nekādi.. 😀

P.S. Tākā ik pa laikam epastā un sociālajos tīklos saņemu vēstules un lūgumus pēc padoma pirms ceļot uz Mexiku, nolēmu izveidot sadaļu, kuru allaž papildināšu ar noderīgu informāciju par un ap šo zemi. Gan naudas, gan sadzīviskas lietas, gan ceļamērķi, transports un protams kāda “īpaša” pērle ko apmeklēt.. 🙂 seko pa pēdām un tiekamies Mexikā..

Nauda un finanses

Nacionālā valūta “Mexikas peso” (kurss 1Ls = 24$/mx, 1$/us = 12$/mx)
Es parasti rēķinu tā ->;;; 100peso = 5Ls (ok, biku mazāk, ko paturu prātā 🙂
Meksikas peso apzīmē ar tādu pat “$” simbolu, kā ASV dolāru, vien atšķirībā no “lielā brāļa” – peso simbolam ir viena šķērssvītra!

Pirmais jautājums, ko vienmēr saņemu ir par to kādu naudu ņemt līdz?
Un te nu es atbildu – nekādu!!! Ja runa ir par skaidru naudu.. Ir tomēr 21.gadsimts un visi izmanto un lieto maksājumu kartes, Visa, MasterCard vai jebkuru citu – arī meksika!
Manuprāt tā ir milzu izšķērdība un pilnīgi lieka procedūra manīt latus uz asv dolāriem un vēlāk ierodoties Meksikā, ASV dolarus manīt uz peso..
Bankomāti (ATM vai cajero) ir plaši pieejami, kā jebkurā normālā valstī. Vienīgi dodoties uz mazākām pilsētām, ciemiem, džungļiem noteikti ieteiktu sagatavot skaidru naudu. Arī pārvietojoties ar auto var nākties trāpīt uz maksas ceļa, kur samaksāt ceļa nodevu var tikai ar skaidu naudu.
Restorānos, bāros vai pērkot suvenīrus ieteiktu maksāt ar skaidru naudu. Arī mazākās 2-3 zvaigžņu viesnīcās.
Vienuvārd – maksimāli pēc iespējas maksāt ar bankomātos izņemtu skaidru naudu.
Lai gan bankomāti ir teju uz katra stūra (it īpaši tūrisma zonās) silti ieteiktu izmantot tikai tos bankomātus, kuri atrodas bankas telpā. It īpaši tas attiecas uz Playa del Carmen un Cancun hotelzonas rajoniem.
Visas bankas par pakalpojumu ņems komisijas maksu, un te nu ir mazas sarakstiņš ar bankām un summām kādas tās ir uz 2012.gada oktobra mēnesi.
HSBC – 25.46$
Bancomer 31.08$
Santander 31.32$
Banamex 29.00$

Tās protams var svārstīties attiecībā no reģiona, un ekonomiskā stāvokļa.

Protams teju visur varēsiet norēķināties arī ar dolāriem, bet kurss gan nebūs diez ko izdevīgs..
Bet nu tas jau katra paša ziņā! 🙂

Nodokļi
Ne ielidojot, ne izlidojot pametot valsti nekādi extra nodokļi nav jāmaksā!!! Tie ir iekļauti avio biļetes cenā. Šķērsojot robežu pa sauzzemi gan nāksies šķirties no pārdesmit peso naudiņām.

5 responses to “Kas jāzina ceļotgribētājiem uz Mexiku

  1. Nodoklis izbraucot gan ir jāmaksā (40 britu paundi vai 60 USD vai 730 Mx peso), info no 2014.gada februāra.

  2. Dažas lidsabiedrības iekļauj cenā, bet lētās, piemēram, thomsonfly, nē. Lidojot ar thomsonu, jārēķinās, ja būs vēl jāmaksā augšminētie 60 USD. Mums daži klienti ir maksājuši, daži nē. Pati, lidojot mājup ar Jetairfly, nekādu nodokli nemaksāju.

  3. Esmu dzirdējis, ka paliekot tikai 7 dienas, tūrista nodoklis jāmaksā nav. Ir kādam vairāk info?

    • Tā vairāk ir gan kā FMM imigrācijas formas vai Vīzas maksa! Domāju, ka atškirība nebūs – jāmaksā būs anyway! Ja Mexikā ieradīsies ar avio – papēti biļetes rēķinu – citreiz maksa ir jau iekļauta, izprintē un to uzrādi izlidojot, tad tiksi cauri! Ja tomēr nav – nāksies maksāt – citādi nekā! Apmēram 60eur

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s